Skip to main content

Już w najbliższy piątek, 14 maja, o godziny 18:00 w gdańskiej Moder Art Gallery rozpocznie się wernisaż wystawy pt. "Rondo obłędu" Bartłomieja Konwnackiego. Prestiż Magazyn Trójmiejski jako patron medialny wydarzenia serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu. 

Image
Halszka Gronek

"Sztuka prawdziwa nie potrzebuje głośnych deklaracji, działa milcząc" – te słowa Marcela Prousta z Czasu odnalezionego mogłyby w sposób najtrafniejszy opisać postawę Bartłomieja Kownackiego; artysty, który niemal na każdym swoim wernisażu powtarza, że sztuka powinna bronić się sama.

Czy w dzisiejszych czasach post-wszystkiego to nie jest zbyt ryzykowna postawa? Dziś, gdy środowiska dzierżące władzę w instytucjach artystycznych poddają swych odbiorców nie tylko wieloletniej propagandzie o "jedynej słusznej" sztuce, ale także przyzwyczajają do bezrefleksyjności, obarczając wystawy broszurami z opisem tego, co należy myśleć o dziełach?...

Postawa Kownackiego jest w opozycji do tych ograniczeń. Zakłada brak podatności na manipulację. Artysta ufa w inteligencję, otwartość i wrażliwość odbiorcy.

Tak więc i my, jako patron medialny, wraz z organizatorami wystawy, milcząc, zapraszamy na wernisaż Kownackiego.

 

Wernisaż wystawy pt. "Rondo obłędu" Bartłomieja Kownackiego

gdzie: Modern Art Gallery
adres: ul. Leśmiana 11 lok. U8, Garnizon, Gdańsk 
godzina: 18:00

Image