Skip to main content

Flow Art House zaprasza na wystawę Katarzyny Adamek-Chase w Warszawie

Kameralna prezentacja obrazów Katarzyny Adamek-Chase ma miejsce w butiku Desa Biżuteria przy ulicy Nowy Świat 48 w Warszawie. Potrwa do 15 marca i jest dostępna dla zwiedzających w godz. 11:00-19:00 w dni robocze oraz w godz. 11:00-16:00 w soboty.

Image
Halszka Gronek

Zaprezentowane są obrazy z najnowszego cyklu artystki zatytułowanego „The Skin” odnoszącego do się do tematu ciała, jako naczynia, które wypełnia się historią życia. Zapamiętuje, zapisuje i kumuluje. Blizny, dotyk, miejsca, słowa, myśli, czas... tworzą opowieść na najczulszym materiale. To intymne zapisy dojrzewania, transformacji i otwierania się na nowe doznania. Te wszystkie emocje są ważnym elementem w poznawaniu siebie, ale również mają istotną rolę w próbach rozumienia i widzenia innych. Na wystawie można również zobaczyć kilka prac artystki z wcześniejszych cykli, utrzymanych w duchu bardziej abstrakcyjnym. Płótna te obrazują wzajemne przenikanie się natury i architektury. Ważna jest tu gra elementów, które występując obok siebie symultanicznie, nakładając się i przenikając jednocześnie, tworzą wizualny wielogłos, będący dalekim, przetworzonym przez wrażliwość artystki echem lub powidokiem pejzażu. Charakterystyczne dla malarstwa Adamek-Chase jest poszukiwanie gęstości materii. Mięsistość traw, splątane korzenie drzew, przenikanie się ciał, nakładanie się warstw pogłębiających temat – wszystkie z prezentowanych obrazów charakteryzuje odmalowany dziki rytm, który artystka powtarza na różne sposoby, jako jeden gest i instynktownie tworzy sieć powiązań i skojarzeń.

 

Katarzyna Adamek-Chase jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, wydziału Grafiki. Dyplom obroniła w 2005 roku w pracowni filmu animowanego prof. Jerzego Kuci. Praca dyplomowa była filmem poklatkowym zrealizowanym w technice malarstwa olejnego. W 2004 roku odbyła półroczne stypendium na wydziale Sztuk Pięknych Universidad Politechnica de Valencia w Hiszpanii. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem oraz fotografią. Jej prace były dotychczas eksponowane podczas kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wiele jej obrazów znajduje się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Anglii, Hiszpanii i w Stanach Zjednoczonych.

 

Więcej informacji udziela:

Marta Krajenta
Flow Art House
+48 605 103 650
[email protected]

Image