Skip to main content

Nieszablonowe podejście
do projektowania

Rosnąca konkurencja na rynku premium stawia coraz wyższe wyzwania deweloperom. Poszukują nieoczywistych rozwiązań, ułatwiających codzienne życie, sprzyjających ekologii i dobrym sąsiedzkim relacjom. Innowacyjny sposób myślenia o tworzeniu inwestycji zakłada ścisłą współpracę profesjonalistów z różnych dziedzin, którzy wspólnie zaprojektują funkcjonalne apartamenty, ciekawą bryłę oraz jej otoczenie. W duchu tych wartości swoje nieruchomości tworzy trójmiejski deweloper ALLCON wśród nich są m.in. gdańskie inwestycje Atrium Oliva, Młyny Gdańskie czy wielokrotnie nagradzane Tarasy Bałtyku.

Image
Linia
Linia

Nieszablonowy adres

Doskonała lokalizacja jest nieodłącznym elementem nieruchomości premium. Gruntów pod zabudowę w centrum miasta czy pierwszej linii brzegowej jest coraz mniej. Wymaga to od deweloperów kreatywnego podejścia. Stare niefunkcjonalne budynki są zastępowane nowoczesnymi, pięknymi projektami, jak w przypadku Atrium Oliva. Inwestorzy poszukują też dzielnic z potencjałem, w których planowana jest rewitalizacja. Miejsca te, stają się ciekawą okazją inwestycyjną. Dobrym przykładem są Młyny Gdańskie, budowane w gdańskich Siedlcach. Dzielnica, sąsiadująca ze Śródmieściem, przechodzi właśnie silną transformację, nadającą temu miejscu nowy blask, który przełoży się na wzrost wartości apartamentów w czasie.

Budowanie relacji

Nowe spojrzenie na projektowanie ALLCONu, widoczne jest też w podejściu do przestrzeni, tworzonej przez architektów, artystów i rzemieślników. Dbają oni o to, by przestrzenie wspólne przenikały się z architekturą dając spójną całość, a także by pozwoliły na wypoczynek czy zacieśniały sąsiedzkie relacje. Tak powstało patio, będące sercem Atrium, zaprojektowane na wzór domów atrialnych, miejsce sprzyjające budowaniu sąsiedzkich przyjaźni. Czy strefy fitness, sale klubowe, place zabaw dla dzieci.

Patrząc w przyszłość

ALLCON troszczy się nie tylko o komfort mieszkańców, ale też o środowisko. Ma świadomość tego jak duży wpływ na przyszłość mają podjęte teraz decyzje. Dlatego w swoich inwestycjach uwzględnia szeroki wachlarz rozwiązań technologicznych, pomagających dbać o naturę, wśród nich są panele fotowoltaiczne, zielone dachy czy ładowarki do aut elektrycznych. Dużo wagi poświęca także zewnętrznym strefom zielonym. Wśród bogatej roślinności montowane są budki dla ptaków. Priorytetem jest też oszczędność prądu i wody, stąd oświetlenie LED, ogrody deszczowe czy stosowanie wind z odzyskiem energii.

Odwaga innowacji

Poszukując oryginalnych rozwiązań, ALLCON stawia na niestandardowe połączenia. Tak powstała tężnia solankowa w Atrium Oliva wprowadzająca w strefie relaksu nadmorski mikroklimat. ALLCON rozpoczął również starania o międzynarodowy certyfikat BREEAM dla inwestycji. Certyfikat ten określa poziom: ekologiczności inwestycji, komfortu mieszkańców oraz innowacyjności zastosowanych rozwiązań.

Image

Atrium Oliva powstaje w niepowtarzalnym miejscu, łączącym historię i kulturę gdańskiej Oliwy  z nowoczesnością trójmiejskiego centrum światowego biznesu.

Image

Tężnia solankowa w strefie relaksu w Atrium Oliva