Skip to main content

Wystawa Kukowskiego w sopockich Apartamentach Bema 4

Na ścianach sopockich Apartamentów Bema 4 zawisły wyjątkowe instalacje – zegary z serii „Memento" autorstwa polskiego malarza współczesnego, Jarosława Kukowskiego. Wernisaż odbędzie się w środę 9 czerwca o godzinie 18:00.

Image
Halszka Gronek

Jarosław Kukowski to polski malarz współczesny, który oprócz klasycznych obrazów tworzy również czterowymiarowe instalacje artystyczne, takie jak seria zegarów po tytułem "Memento". Dzieła z tej serii są połączeniem rzeźby, malarstwa i realnie działających monumentalnych zegarów. „Memento” jest też rozwinięciem malarskiej serii „Freski” tworzonej przez artystę od lat 90-tych.

Zegary Kukowskiego były wystawiane w licznych galeriach i muzeach, m.in w paryskim Luwrze czy Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, jak rownież w ramach kolekcji Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie, gdzie zaprezentowano je obok jedynej w Polsce Biblii Gutenberga. Tym razem zagościły w Sopocie – na korytarzach Apartamentów Bema 4.

Ekspozycja zegarów potrwa od 31 maja do 21 czerwca, a sam wernisaż wystawy odbędzie się 9 czerwca o godzinie 18:00. Wydarzenie uświetni obecność artysty. Co więcej, spotkaniu towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy przeznaczona na Fokarium Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Apartamenty Bema4

Apartamenty Bema4 są położone w samym sercu Dolnego Sopotu, w pobliży molo i plaży, w klimatycznej secesyjnej kamienicy tuż przy słynnym deptaku Monte Cassino.

Doskonała lokalizacja to nie jedyny atut miejsca. Aż 22 eleganckie i przestronne apartamenty – od standardowych pokoi hotelowych po apartamenty z aneksami kuchennymi – sprawiają, że każdy znajdzie idealną opcję dla siebie.

Apartamenty Bema4 to miejsce dla osób wymagających, ceniących bliskość tętniącego życiem kurortu, wrażliwych na estetykę miejsca, w którym przebywają, oraz pragnących spędzić aktywne wakacje lub weekend. Co więcej, jest to też miejsce dla tych, którzy dużą wagę przykładają do promocji lokalnych twórców, działań społecznych i filozofii eko.

– Zależy nam na tym, by działać lokalnie i wspierać sopockich przedsiębiorców, szczególnie tych, którzy tworzą w duchu „less waste”, z troską o jakość i ekologię. Chcemy promować lokalnych artystów, fotografów, malarzy, twórców biżuterii czy dystrybutorów unikatowych pamiątek i gadżetów z Sopotu. Chcemy wspierać lokalne środowisko artystyczne, dlatego też w przestrzeniach naszych apartamentów zawisły zegary-instalacje autorstwa Jarosława Kukowskiego – wyjaśnia Agnieszka Szura, generał manager Apartamentów Bema 4. – Jesteśmy też zaangażowani w ochronę środowiska i staramy się rozwijać nasz biznes w sposób coraz bardziej zrównoważony. Każdy apartament jest wyposażony w kosze do segregacji odpadów, świadomie korzystamy z wody, nie używamy jednorazowych, plastikowych produktów, do zmywania naczyń używamy myjek konopnych, a zużyte kapsułki z ekspresu do kawy oddajemy do recyklingu. Prowadzimy także adopcję roślin doniczkowych, znajdziecie ich dużo w naszych przestrzeniach. Nadają wnętrzom przyjaznego charakteru, wprowadzają domową atmosferę, produkują tlen i jonizują powietrze.

Image