Skip to main content

Między uznaniem,
a ukojeniem

The Bridge oznacza most. Tym mostem jest Partners International, agencja nieruchomości premium która łączy świat wyjątkowych nieruchomości i szeroko rozumianej sztuki ze światem ich odbiorców.

Image
Joanna Czapska

W Partners International, agencji pośrednictwa nieruchomości zajmującej się głównie segmentem premium lubimy zaskakiwać, kreując przy tej wdzięcznej okazji wartość dodaną. Od ponad 25 lat dajemy więcej niż nasi klienci się spodziewają, troszcząc się o nich, jak o najbliższych przyjaciół, którymi czasami się zresztą stają. I w myśl właśnie tej filozofii narodziła się idea nas jako mostu łączącego sztukę i nieruchomości ze światem ich odbiorców, potencjalnych kupców.

Samo łączenie architektury ze sztuką jest coraz bardziej popularne i coraz częściej uprawiane przez naszych klientów. Osoby decydujące się na luksusowe nieruchomości, jednocześnie pragną wyjątkowego wnętrza. Wnętrza, na które składa się odpowiedni i odpowiadający ich gustom design. Chcą wnętrza wypełnionego sztuką. To ona ma stanowić o faktycznym charakterze przestrzeni, budować jego swoistą intymność. Tymczasem mnie zależało na czymś jeszcze innym, wielowymiarowym.

Dlatego podjęliśmy współpracę z gdańską Akademią Sztuk Pięknych. W jej ramach to uczelnia wskazuje artystów – tych najlepiej rokujących studentów lub absolwentów. Po drugiej stronie mamy galerię, oferującą prace już rozpoznawalnych artystów, pochodzących i żyjących w różnych miejscach Polski, Europy, czy świata. Skutek jest oczywisty - młodym dajemy szansę do pokazania się światu biznesu, a klienci mają znakomitą sposobność, aby - przy okazji wizyty w jednej z naszych rezydencji  - obejrzeć całe spektrum prac. To trochę jak wizyta w galerii, z tym, że obiekt, który oddaje swoje ściany i przestrzenie pod ekspozycję - jest domem, który można kupić.

Projekt The Bridge rozpoczęliśmy wernisażem, jaki odbył się w pięknej gdyńskiej willi, przy ulicy Technicznej 37. Goście docenili inicjatywę – zarówno za mnogość i różnorodność prac, a także za spójność z charakterem wnętrza. Oglądać można było prace, których autorami były kobiety i mężczyźni, artyści z Gdańska, Warszawy i Krakowa. Ci młodzi i ci bardziej dojrzali - nie tylko wiekiem, lecz również doświadczeniem.

Cieszę się, że mogliśmy pokazać grafiki młodszych zdolnych z ASP, sprawić, aby zwiedzający dostrzegli przekaz i potencjał drzemiący w ich propozycjach. I to był bardzo ważny dla mnie most, jaki zbudowaliśmy. W końcu każdy z nas kiedyś zaczynał, był na początku drogi. I z pewnością zna smak mocy, poczucia wiatru w żaglach, jaki odczuwa się, gdy ktoś kieruje do nas pomocną dłoń, daje impuls, który zmienić potrafi nasze życie. Inny, niezwykle istotny aspekt całej idei drzemie w świadomości, że umożliwiając transakcję sprzedaży - zakupu sztuki, de facto uszczęśliwiamy dwie strony w sposób wielowymiarowy. Artysta z każdą sprzedaną pracą czuje przecież uznanie, kupujący - z nowo nabytym dziełem z kolei tworzy pewnego rodzaju więź, która go w jakiś sposób umacnia, przynosi ukojenie, być może spokój lub też inspirację.

The Bridge to szereg jasno zdefiniowanych wartości, tworzących swoisty trzon, czy fundament konceptu. Niemniej, każdorazowo będziemy je odmiennie wyrażać. Jako zespół, bądź co bądź, agentów nieruchomości, jesteśmy pełni pomysłów, które znajdą swoje ujście w kolejnych odsłonach projektu. Proszę być z nami! Zarówno nieruchomość, jak i część prac można jeszcze kupić.

Jeżeli chodzi o mnie to myślę, że jestem na takim etapie życia i pracy zawodowej, że jest w nim miejsce i możliwości, aby dawać jeszcze więcej, działać jeszcze spójniej i owocniej, budować synergię, łączyć, troszczyć się, dzielić doświadczeniem, obserwacjami i wiedzą. A przy okazji uczyć nowego, rozwijać i doskonalić.

Zapraszam do lektury naszego magazynu The Bridge oraz na naszą stronę, gdzie można obejrzeć wirtualny spacer po willi oraz wystawie.

https://my.matterport.com/show/?m=zn2FCdQM2YL oraz na stronę naszego biura nieruchomości, oraz organizatora przedsięwzięcia www.partnersinternational.pl

 

Image
Joanna Czapska

Od ponad 20 lat działa w branży nieruchomości, specjalistka od trudnych, wysokobudżetowych transakcji na rynku residental, laureatka konkursu Top Woman in Real Estate. Właścicielka biura Partners International, wielokrotnie nagradzanego za jakość obsługi, od kwietnia działającego również w Trójmieście. Prywatnie pasjonatka podróży i sportu.

Image