Skip to main content

Amerykański sen

o materacach

Moim prawdziwym celem zawodowym było zostać testerem materacy – rzucił Warren Buffett do Billa Gatesa. Po czym obydwaj wygodnie się położyli.

Image
Joanna Czapska

To zdanie padło w 2017 roku, gdy amerykańscy miliarderzy i przyjaciele odwiedzali jeden ze sklepów w Omaha, w stanie Nebraska. Buffett doskonale wiedział co mówi. Omaha to jego rodzinne miasto, tam zaczął swoją wielką przygodę z biznesem, a sklep z materacami należy do jego wielkiego imperium. Nie tylko on wie jak ważna jest jakość snu. Niedaleko od Omaha, bo raptem niecałe 400 mil na północ, leży St. Paul. Właśnie tam dotarł rosyjski imigrant Samuel Bronstein, który w 1898 roku zrealizował swoje wielkie amerykańskie marzenie - założył rodzinną fabrykę materacy o nazwie US Bedding. Jego produkty zrobiły furorę, a kilkadziesiąt lat później Edward Bronstein jr podjął decyzję o powołaniu marki King Koil.

- Od tego czasu materace King Koil zawojowały cały świat, a z ich komfortu cieszą się klienci najlepszych i najbardziej ekskluzywnych hoteli na całym świecie – mówi Wiwianna Szczerbowska z Salonu Snu Hever, który również w swojej ofercie posiada materace King Koil.

Cechą szczególną King Koil jest hybrydowość, czyli połączenie cech materacy piankowych ze sprężynowymi.

- Ich wielowarstwowa konstrukcja, która składa się zarówno ze sprężyn jak i kilkunastu rodzajów pianek, przyczynia się z jednej strony do idealnego podparcia kręgosłupa z drugiej strony gwarantuje pełne rozluźnienie mięśni – mówi Mateusz Czapkowski, doradca klienta z Salonu Snu Hever. - Ta wielowarstwowość wpływa również na ich wysokość. Są zdecydowanie wyższe niż standardowe materace sprężynowe czy piankowe, bo mają minimum 30 cm.

Wymiary King Koil zwiększają komfort wstawania, jak i siadania. Materace posiadają też wzmocnione brzegi.

- To likwiduje efekt wtapiania się w materac, dzięki czemu czujemy większą stabilizację – opisuje specjalista. – Kolejną korzyścią jest komfort termiczny w trakcie snu jaki uzyskujemy poprzez odpowiednią wentylację wkładu materaca, jak i pokrowiec, który posiada w swoim składzie włókna klimatyzujące.

Rzeczą, która dodatkowo wyróżnia materace marki King Koil jest ich ręczne wykonanie. Poszczególne warstwy materaca nie są klejone, tylko szyte ze sobą. Wkład jest bardziej elastyczny, co daje lepszą amortyzację i zdecydowanie wpływa na prawidłowe ułożenie kręgosłupa na powierzchni materaca. Brak stosowania kleju do łączenia warstw to korzyść dla układu oddechowego, który uwolniony jest od wdychania związków chemicznych, które mogłyby się z czasem ulatniać.

Image
Image