Skip to main content

Myśl jak projektant.
Webinar z Patrykiem Hardziejem

Już dziś, 22 października o  godzinie 17:00, odbędzie się wyjątkowy webinar, podczas którego będziemy mogli wysłuchać rozmowy z Patrykiem Hardziejem. Ekspert postara się odpowiedzieć na pytania: co oznacza myśleć jak projektant?”, czy pojęć takich, jak grafik i projektant graficzny można używać zamiennie? czy jak przebiega proces realizacji konkretnego konceptu?

Image
Halszka Gronek

Czwartkowy webinar z Patrykiem Hardziejem to spotkanie, które otwiera nowy cykl wydarzeń pod hasłem „Grafika” organizowany przez PPNT Gdynia i Centrum Designu Gdynia.

Gwiazda spotkania, Patryk Hardziej, to projektant graficzny, ilustrator i researcher. Wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, założyciel kursów Sztuka Projektowania i Fundacji Karola Śliwki. W swojej pracy skupia się na projektach z zakresu brandingu, czyli na logotypach i komunikacji wizualnej, a także na projektach artystycznych. 

Autor książki „CPN – Znak, identyfikacja, historia”. Pomysłodawca i kurator Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych nagrodzonej Projektem Roku STGU (2016) oraz prezentowanej w sześciu krajach. Autor projektów „Oldschoollogo”, „Polskie Znaki Graficzne” oraz identyfikacji wizualnej PPNT Gdynia | Centrum Designu. 

Współpracował między innymi z: Amnesty International, British Airways, BMW, Costa Coffee, Pepsi, Mini, E.Wedel, New Scientist Magazine, Bertagnolli, Mondadori Libri, Narodową Galerią Sztuki Zachęta, Centrum Designu, Muzeum Emigracji w Gdyni, a także Ministerstwem Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Nowej Zelandii.

Webinar z Hardziejem inauguruje cały cykl spotkań poświęconych sztuce grafiki.  Na nadchodzące miesiące i kolejne spotkania organizatorzy przygotowali szereg inspirujących wydarzeń – zarówno tych już rozpoznawalnych wśród fanów działalność CDG, jak i zupełnie nowych. Wszystkie z powodu pandemii odbędą się online, a udział będzie całkowicie bezpłatny. Magazyn Linia jest patronem medialnym dzisiejszego spotkania. 
 

Image