Skip to main content

Trójmiejskie osiedla 
w centrum twoich potrzeb

Rosnące wymagania i coraz większe potrzeby klientów oraz stawianie na wygodę i wysoką jakość życia sprawiają, że inwestorzy mieszkaniowi przywiązują coraz większą wagę do tworzenia osiedli w pełni funkcjonalnych i przyjaznych mieszkańcom. Przykładem takiego podejścia są projekty gdańskiego Euro Stylu z Grupy Dom Development, realizowane na terenie Trójmiasta, Rumi i Pogórza.

Image
Linia
Linia

Realizowane w ostatnich latach w Trójmieście i okolicach osiedla mieszkaniowe coraz rzadziej mają charakter „sypialni”. Deweloperzy nie koncentrują się już tylko na zapewnianiu klientom atrakcyjnych lokali, ale w równym stopniu skupiają się na zaspokajaniu innych potrzeb związanych z miejscem zamieszkania. A te wciąż rosną wraz ze wzrostem zamożności i aspiracji życiowych społeczeństwa. Skutkuje to większą świadomością inwestorów, zapewniających liczne udogodnienia, które sprawiają, że w nowo budowanych osiedlach żyje się naprawdę wygodnie i komfortowo.

– Uważamy, że takie cechy, jak dobre skomunikowanie, dostęp do infrastruktury handlowej, usługowej i rekreacyjno-sportowej czy bliskość zieleni nie powinny być luksusem, tylko standardem w projektowaniu nowoczesnego mieszkalnictwa. Takiej wizji jesteśmy wierni, realizując inwestycje, które odzwierciedlają potrzeby ich przyszłych mieszkańców – mówi Monika Schulz, kierownik działu marketingu z Euro Styl S.A. należącego do Grupy Dom Development, największego dewelopera w Polsce.

Przykładami takich inwestycji, które znajdują się w ofercie gdańskiego dewelopera, są osiedla Zielony Południk w Gdańsku Południe, Cis w Gdyni Cisowej,  Osiedle Przy Błoniach i Locus w Rumi Janowie czy Osiedle Beauforta w Pogórzu k. Gdyni. Każdą z nich cechuje spójna wizja, która wpisuje się w specyfikę danej dzielnicy i wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców. Istotną cechą tych osiedli, stanowiącą o wyjątkowości projektów Euro Stylu, jest przede wszystkim szereg udogodnień sprawiających, że żyje się na nich nie tylko wygodniej, ale i pełniej.

– Atutem każdego z tych miejsc jest dogodna lokalizacja i bezpośrednie sąsiedztwo infrastruktury transportowej, umożliwiające sprawny dojazd do centralnych miejsc Trójmiasta. Zaletą jest też bliskość niezbędnych punktów handlowych, usługowych i edukacyjnych: sklepów, przychodni, szkół czy żłobków. Osoby, które decydują się na zakup mieszkania z naszej oferty, mają więc gwarancję nabycia dużo więcej niż samego mieszkania. Mogą dzięki temu w pełni się realizować, zgodnie ze swoim stylem życia, mając łatwy dostęp do tego, co niezbędne – podkreśla Monika Schulz.

Oprócz gwarantującej oszczędność czasu i wygodę bliskości punktów handlowo-usługowych,   innowacyjnym podejściem Euro Stylu w projektowaniu osiedli jest także zapewnianie mieszkańcom szerokiego zaplecza sportowego i rekreacyjnego. Boiska wielofunkcyjne, skate parki, tyrolki, stoły do ping-ponga, place zabaw czy strefy relaksu i integracji sąsiedzkiej to ważny element krajobrazu osiedli gdańskiego dewelopera. Pozwalają na aktywne i wspólne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz pielęgnowanie relacji międzyludzkich. Dlatego szczególnie komfortowo czują się w nich rodziny z dziećmi, które dodatkowo mają „za rogiem” placówki edukacyjne i bogatą ofertę zajęć, podczas których ich pociechy mogą rozwijać swoje talenty. Innym cenionym przez mieszkańców elementem są tereny zielone, które współcześnie stają się coraz bardziej deficytowym dobrem.

– Odpowiednie warunki do uprawiania sportu i rekreacji na świeżym powietrzu, a także zieleń, to jedne z częściej wymienianych potrzeb klientów. Pochyliliśmy się nad nimi, projektując m.in. Osiedle Beauforta, Zielony Południk czy Osiedle Przy Błoniach. Pierwsze z nich to ukłon w stronę osób lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu, które chcą korzystać z bogatej infrastruktury sportowej. Powstała ona jako bezpośrednia odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców wyrażone w przeprowadzonych przez nas konsultacjach społecznych. Zielony Południk natomiast to miejsce, które oprócz udogodnień sportowych ma takie elementy, jak urokliwy pomost, lapidarium, zielnik czy ogrody deszczowe. Z kolei Osiedle Przy Błoniach cechuje spokój i dogodne położenie wśród malowniczych łąk, co sprzyja rodzinnym spacerom lub joggingowi. Szczególnie dwa ostatnie przypadną więc do gustu osobom ceniącym kontakt z naturą – mówi Monika Schulz.

Inwestycje mieszkaniowe Euro Stylu, realizowane w ostatnich latach w Trójmieście i okolicach, są przykładem coraz większej świadomości deweloperów i ich starań, by zaspokajać rosnące wymagania i życiowe potrzeby klientów. Podnoszą również poprzeczkę dla całego rynku mieszkaniowego, co może mieć pozytywny wpływ na charakter i jakość infrastruktury projektowanej w częściach wspólnych nowo budowanych osiedli.

Image
Image