Skip to main content

Taras Factory
Ogrodowy design

Taras to łącznik pomiędzy wnętrzem domu, a ogrodem. Miejsce odpoczynku i relaksu, łączące radość i świeżość ogrodu - z jednej strony, a klimat i styl mieszkania - z drugiej. To swoista śluza pomiędzy interiorem, a eksteriorem. Zapowiedź tego co czeka nas na zewnątrz, ale i wewnątrz mieszkania. Stąd tak ważne jest odpowiednie zaprojektowanie i zbudowanie tej przestrzeni. Od lat zajmuje się tym gdyńska firma Taras Factory. Jej realizacje łączą w sobie niezbędną funkcjonalność i pożądany design. Ważnym elementem każdego tarasu są zadaszenia. Oto kilka przykładów nowoczesnych i lekkich perogli jakie obowiązują w nadchodzącym sezonie.

Image
Linia
Linia
Image

Pergola B128

Pergola B128 posiada wszystkie cechy pergoli zachowując delikatny kształt markizy. Jest to najdelikatniejsze rozwiązanie na rynku. Zadaszenie oparte na technologii ZIP wykonane jest z odpornego na deszcz płótna. Materiał jest mocno naprężony dzięki mechanizmom ukrytym w bocznych prowadnicach co powoduje, że jest wyjątkowo wytrzymały na wiatr. Nachylenie dachu sprawia, że każda kropla deszczu wpada do niewidocznej rynny skąd odprowadzana jest pionowymi słupami wykonanymi z aluminium. Sam dach B128 jest rozsuwany i chowany mechanicznie do kasety. Pergola jest opcjonalnie dostępna z mocnym białym oświetleniem LED, które możemy zamontować w prowadnicach bocznych, słupkach lub pod belką nośną. Sterowanie wszystkimi elementami odbywa się za pomocą pilota.

 

 

 

Image

Pergola B150XL

To idealny model startowy w rozmiarze XL. Lekka aluminiowa konstrukcja wyposażona jest w pełni automatycznie sterowany lamelowy dach, pozwalający na swobodne regulowanie dopływu promieni słonecznych (lamele o szerokości 21 cm obracają się wokół własnej osi pod kątem 135°). Szersze niż standardowo lamele zapewniają większy dostęp światła w pozycji otwartej, zaś w zamkniętej  tworzą optycznie bardziej jednolitą powierzchnię dachu. Z zamkniętego dachu woda deszczowa spływa do dyskretnie ukrytych w konstrukcji rynienek bocznych, którymi odprowadzana jest bezpośrednio do podłoża. Naszą pergolę możemy wyposażyć w oświetlenie LED montowane w lamelach dachowych oraz w górnej ramie konstrukcji.