Skip to main content

Escape Vans
Wolność podróżowania

Wyobraź sobie podróż bez ograniczeń. Autem przystosowanym do wygodnego spania, a jednocześnie zwrotnym i szybkim jak samochód osobowy. Dodatkowo zgodnym ze współczesnymi trendami w projektowaniu. Takie pojazdy oferuje Escape Vans.

Image
Linia
Linia

- Każdy lubi podróżować, a sposobów jest wiele. Dla nas najciekawszą formą są tzw. roadtripy. Pakujemy auto,  kilka najpotrzebniejszych rzeczy i ruszamy przed siebie. Wyjeżdżając zazwyczaj obieramy jakiś kierunek, który bardzo często ulega zmianie. To daje nam możliwość przyjrzenia się wszystkiemu z bliska, w swoim tempie, z pełną swobodą i wolnością - mówi Przemek Chruszcz, współwłaściciel firmy.

Kupno kampera wiąże się jednak ze sporą inwestycją. To duże, specjalistyczne auta. Podróżowanie nimi jest mniej ekonomiczne, a manewrowanie w ciasnych uliczkach małych miasteczek jest niewygodne.

- Duże kampery to większe zużycie paliwa i gorsze właściwości jezdne. Ich gabaryty powodują pewne ograniczenia, w wiele miejsc po prostu nie wjedziemy takim pojazdem. Samo zaparkowanie potrafi przysporzyć  problemów. Dlatego zaczęliśmy szukać rozwiązania pośredniego, połączenia gabarytów osobówki i udogodnień kampera. Tak powstały nasze Escape Vany – wyjaśnia Przemek.

Pierwsze auta wykonali na własne potrzeby. Dzisiaj Przemek, Maciej i Paweł – założyciele Escape Vans - profesjonalnie zajmują się projektowaniem zabudów do aut. Przygotowują spersonalizowany projekt, żeby jak najlepiej przystosować auto do potrzeb jego właściciela. W swojej ofercie mają również zabudowy pasujące do większości osobowych vanów.

- Nie jesteśmy w stanie dopasować się do każdego modelu pojazdu, ale staramy się aby nasza zabudowa współgrała z większością popularnych vanów osobowych - wyjaśnia Przemek. Nasz pomysł na zabudowy nie wymaga żadnych przeróbek, wystarczy włożyć zabudowę do samochodu, przykręcić w oryginalne otwory montażowe, podpiąć pod gniazdo zapalniczki i gotowe!

W swoich projektach firma Escape Vans stawia na ergonomię, pro-ekologiczne rozwiązania i materiały. Przy elementach elektrycznych i hydraulicznych opiera się na produktach uznanych firm ze świata karawaningu takich jak Dometic czy Fiamma.

Równolegle gdańska firma oferuje gotowe Escape Vany na wynajem. Do dyspozycji jest Toyota Proace przeznaczona dla czterech osób i Opel Vivaro - dla pięciu. Samochody mają wysuwaną na zewnątrz kuchnię, lodówkę i zewnętrzny prysznic. W sezonie zimowym Escape Vans rezydują w Hiszpanii, na sezon letni wracają do Polski, do Gdańska, skąd można je odebrać i ruszać w trasę – nad morze, w góry, do lasu, czy po prostu przed siebie.

Image
Image
Image