Skip to main content

Porsche 911

Dobry design powinien być pionierski. Tak samo jak technika. Dlatego wnętrze nowego Porsche 911 przeciera nowe szlaki, takie, które odzwierciedlają stare atuty, a zarazem otwierają nowe możliwości.

Image
Linia
Linia

Design kokpitu Porsche 911 wyraźnie akcentuje jego horyzontalną orientację. Wszystkie istotne elementy sterowania znajdują się w zasięgu ręki, po obu stronach wielofunkcyjnej sportowej kierownicy. W imię większego komfortu obsługi, a co za tym idzie, pełnym skupieniu na drodze. Bezpośrednio na widoku znajduje się panel wskaźników z analogowym obrotomierzem i dwoma 7- calowymi wyświetlaczami o wysokiej rozdzielczości. Wszystkie niezbędne informacje o samochodzie pojawiają się na wirtualnych instrumentach. Tuż obok jest dotykowy ekran systemu Porsche Communication Management (PCM) – o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 10,9 cala.

Odseparowana od deski rozdzielczej, podniesiona konsola środkowa – podobnie jak wykończenie kokpitu i paneli drzwi – podkreśla poziomą orientację wnętrza. Dzięki koncepcji obsługi Porsche Advanced Cockpit teraz wystarczy tam tylko kilka przycisków – częściowo działających jako panele dotykowe. Powyżej znajduje się pięć klawiszy, które świadomie zachowano w analogowej formie. Cel: bezpośredni dostęp do podstawowych funkcji napędu i podwozia.

W modelu 911 tradycja łączy się z przyszłością. I nie chodzi tutaj o kompromis, ale czerpanie tego co najlepsze z obu tych światów. Od intuicyjnej techniki aż po znakomity komfort. Całkowicie przeprojektowane sportowe fotele zapewniają pewne podparcie nawet w dynamicznie pokonywanych zakrętach. Wielofunkcyjna sportowa kierownica pozwala na wygodne korzystanie z funkcji audio, telefonu i nawigacji. W Porsche 911 szybko wyczuwalne jest dopracowanie instrumentów obsługi. Każdy klawisz, każdy uchwyt, każdy wylot powietrza został starannie przemyślany, aż po najdrobniejsze szczegóły i wykonany z najwyższą dbałością o jakość. Charakter wnętrza podkreślają wykończenia w kolorze Dark Silver Diamar lub Light Silver Diamar, ze szczotkowanego aluminium albo szlachetnego drewna. Na życzenie dostępne są też inne warianty skór i elementów ozdobnych.

Image