Skip to main content

Spacer architektoniczny po Muzeum Emigracji w Gdyni z Magdaleną Cielecką

Image
Linia
Linia

Dworzec Morski, siedziba Muzeum Emigracji w Gdyni, będzie obchodzić w tym roku 88. urodziny. Z tej okazji muzeum wydaje audioprzewodnik architektoniczny po budynku, który jest jedną z modernistycznych pereł Trójmiasta. Gmach znajduje się w samym sercu Portu Gdyńskiego. Zaprojektowany został przez berlińskie biuro projektowe spółki Dyckerhoff & Widmann, wzniesiony w dwudziestoleciu międzywojennym, a od 1933 roku był centralnym miejscem przedwojennego ruchu pasażerskiego. Jego bryła z jednej strony monumentalna i elegancka, z drugiej awangardowa i funkcjonalna stanowiła wizytówkę nowoczesnej Gdyni.

Audioprzewodnik architektoniczny nie będzie tylko historyczną narracją, ale również niezwykłą opowieścią, przekazywaną z perspektywy bohaterki, której głosu udziela Magdalena Cielecka. To storytellingowy spacer, który stanie się immersyjnym doświadczeniem audio, zanurzającym słuchacza w historię przewodniczki- zdolnej architektki, która z Dworca Morskiego wyrusza do „wielkiego świata”. Ta opowieść zabierze zwiedzającego w podróż będącą redefinicją tradycyjnego zwiedzania.

Premiera audioprzewodnika odbędzie się 8 grudnia w dniu Urodzin Dworca Morskiego. Będzie on dostępny na stronie muzeum. Tego dnia w Muzeum Emigracji w Gdyni odbędzie się również spotkanie o architekturze budynku z historykami architektury: Grzegorzem Piątkiem i Anną Orchowską-Smolińską, a poprowadzi je Szymon Jocek. Spotkanie będzie również dostępne online.

Image