Skip to main content

Home Design Festival

w Galerii Wnętrz City Meble

W ramach wydarzenia odbył się festiwal nieruchomości, wernisaż prac dyplomowych i semestralnych studentów ASP Wydziału Architektury i Wzornictwa, panel dyskusyjny poświęcony m.in. tematyce związanej z designem oraz zakupem i zarządzaniem nieruchomościami oraz wykład i wernisaż gwiazdy festiwalu – Bartosza Muchy, artysty i projektanta działającego na pograniczu designu, architektury i sztuk wizualnych. W weekend na klientów odwiedzających galerię czekały wyjątkowe prezenty i promocje przygotowane specjalnie na tę okazję.

Agnieszka Gorlak

Spacerując ulicą Szeroką w Gdańsku na wysokości numeru 15/17 wzrok nasz przykuje nietypowy czarno biały szyld z dość intrygującym napisem OS15, zawieszony nad ogromnymi oknami. Zerkając do wypełnionego zielenią ścian i czernią metalowych półek wnętrza możemy mieć chwilowy problem ze zidentyfikowaniem przestrzeni. Trochę taka pracownia artystyczna w combo z kawiarnią i salonem optycznym. Jedno jest pewne, od razu czuć, że miejsce aż tchnie dobrym klimatem i ciekawymi ludźmi, więc banalnie prosto podejmuje się decyzję o wstąpieniu na moment. Moment dość rychle zmienia się w godzinę, ale to tylko tym razem, bo następnym, a że będzie następny jest pewne, siedzi się już dużo dłużej. I wcale się człowiekowi nie śpieszy do wyjścia.

W głównej mierze „winna” temu jest pomysłodawczyni i założycielka salonu – Dominika, kobieta - uśmiech, z głową pełną odważnych pomysłów i sercem w całości oddanym rozwijaniu tego niezwykłego miejsca. Zwyczajnie i po ludzku nie sposób się z nią rozstać. Ogrom pozytywnej energii, jaki wokół siebie roztacza równać się może tylko z jej wiedzą na temat najnowszych trendów w świecie opraw okularowych.  Kroku dotrzymuje jej Mateusz, człowiek orkiestra – dosłownie i w przenośni, kocur instagramowych relacji i specjalista od rozwiewania stylistycznych wątpliwości. Jeśli potrzebujesz kogoś, kto ci powie, że w tych oprawkach wyglądasz co najmniej średnio, ale zrobi to tak, że jeszcze mu za to podziękujesz, to Mateusz jest tym, kogo szukasz.

Wychodzenie poza schemat i oczywiste wybory przekłada się także na asortyment salonu. Obok znanych marek takich jak Gucci, Celine czy Persol, mamy także: Vasuma, Kaleos, ic!berlin , Moscot, GiGiStudios, Komono i wiele innych designerskich pereł. Spytana, dlaczego postanowiła zainwestować w niszowe marki, tłumaczy, że dla niej najważniejsze są dwie sprawy: nieszablonowy wzór opraw oraz współpraca z firmą o wieloletniej tradycji wykonującą swoje produkty lokalnie.

Z resztą takie podejście, stanowiące rodzaj i filozofii i misji, widoczne jest w wielu różnych aspektach funkcjonowania salonu. Choćby jego wygląd. Przestrzeń poskładana z harmonizujących się elementów metalu, szkła i ciężkiej butelkowej zieleni, to efekt współpracy z młodymi twórcami sztuki aranżacji wnętrz – Martą Napiórkowską i Oskarem Podolskim, którym udało się stworzyć otoczenie nienachalnie nowoczesne, z doskonale zbalansowanymi elegancją i oryginalnością. Ponad to Dominika współpracując z młodymi i energicznymi osobowościami z Trójmiasta, wprowadza do swojego salonu również produkty spoza świata optycznego. „To co wyjątkowe i zrodzone z pasji warto a nawet trzeba promować. Jeśli widzę, że ktoś, podobnie jak ja, całym serduchem wierzy w to, co robi, ma na siebie pomysł i odwagę, żeby go realizować, nie mogę przejść obok tego obojętnie!” – podsumowuje właścicielka Optyk Szeroka15.

Image
Image
Image
Image
Image