Skip to main content

30 lecie Galerii Glaza 

Image
Linia
Linia

Jubileusz 30-lecia istnienia Galerii Glaza Expo Design uświetniły aż trzy wystawy wyjątkowych artystów.

Pierwsza z nich, "Niepodległość Trójkątów” była dziełem trojga artystów – Alicji Domańskiej, Grzegorza Skawińskiego i Łukasza Radwana. Twórcy zaprezentowali swoje indywidualne spojrzenie na sztukę, pokazując, że wizualne wyrażanie siebie może łączyć mimo różnorodności i odmienności. Wernisaż odbył się 2 lipca 2021 roku.

27 sierpnia miał miejsce wernisaż największej z dotychczasowych wystaw, które organizowała Galeria Sztuki Glaza Design. Swoje prace zaprezentowało ponad 120 artystów – malarzy, rysowników, grafików, rzeźbiarzy - współpracujących z Galerią na przestrzeni 30 lat działalności. Wernisaż uświetnił swym koncertem duet Stryjecki/Tomanek.

Kolejnym wydarzeniem przewidzianym w ramach obchodów 30-leci istnienia Galerii był wernisaż wystawy malarstwa założyciela Glaza Expo Design, architekta i designera – Tomasza Glazy. Wystawa pt. "Zawirowania" to wynik obserwacji tego, co dzieje się w przestrzeni, w której egzystuje artysta.  Autor posługuje się skrótowym myśleniem, aby wyrazić swoje stany emocjonalne i odczucia na temat biegu rzeczy w naturze i jej korelacji z światem człowieka. Wernisażowi towarzyszyła oprawa muzyczna, którą zapewniła wokalistka jazzowa Krystyna Gedzik.

W dniach 10.10 - 24.10.2021 dziewiętnastu artystów z różnych stron kraju przyjechało do Zblewa na plener malarski, aby tworzyć swoje dzieła i podziwiać piękno Kociewia. Zaprosili ich właściciele Dworku Tucholskiego oraz Galeria Glaza Design przy aprobacie Wójta Gminy Zblewo. Prace artystów zostały zaprezentowane w Galerii Glaza na wernisażu 16.10 przy dźwiękach kociewskiej kapeli Burczybas, oraz na finisażu w Dworku Tucholskim w Zblewie, który uświetniony został koncertem zespołu muzycznego Stryjecki /Tomanek.

Jubileusz Galerii trwa do końca 2021 roku, a cztery wystawy idealnie wieńczą i podsumowują minione 30 lat działalności Galerii Sztuki Glaza Design.

Image