Skip to main content

Certyfikowane premium

W czasach, kiedy deweloperzy szukają oszczędności, gdy koszty przygotowania i realizacji inwestycji z miesiąca na miesiąc idą w górę, ALLCON inwestuje dodatkowe środki finansowe, zasoby i czas w certyfikację BREEAM. Dlaczego? Bo już na etapie zakupu działki mieszczącej się między ulicami Grottgera i Baczyńskiego widział, że stworzą tu miejsce niezwykłe.

Image
Linia
Linia

Perfekcyjny przykład harmonii między naturą, historią, a nowoczesnością. Zachwyca kameralną atmosferą, zabytkowymi kamienicami i stylowymi willami, a także największym na Pomorzu centrum biznesowo - naukowym. Napełnia spokojem natury, a jednocześnie zapewnia dostęp do najważniejszych atrakcji Trójmiasta. Ta niespotykana, elegancka mieszanka musiała znaleźć swoje odbicie w projekcie Atrium Oliva.

Wyjątkowy projekt na miarę Oliwy

Innowacyjny sposób myślenia ALLCON-u o tworzeniu Atrium Oliva założył ścisłą współpracę profesjonalistów z różnych dziedzin, którzy wspólnie projektują funkcjonalne apartamenty, ciekawą bryłę oraz jej otoczenie. Architekci z renomowanej pracowni Roark Studio wraz z doświadczonym zespołem inwestora znaleźli nieoczywiste rozwiązania, ułatwiające codzienne życie, sprzyjające ekologii i dobrym sąsiedzkim relacjom. Sercem założenia będzie obniżone terenowo patio, które na wzór domów atrialnych obudowane zostało kameralnymi budynkami. To tu, naturalnie, jak wynika z badań i analiz będzie się toczyło sąsiedzkie życie.

Innowacyjne podejście potwierdzone certyfikatem

Atrium Oliva to kameralne założenie, swoją architekturą idealnie wkomponowane w zastane historyczne otoczenie, przepełnione jest rozwiązaniami ekologicznymi, energooszczędnymi i technologicznymi. Co to w praktyce oznacza? Dbałość o ekologię, modelowanie energetyczne – w Atrium Oliva oznacza dążenie do jak najmniejszego zapotrzebowania na energię, oszczędność wody - zainstalowany zostanie system podlewania zieleni zasilany wodą deszczową. Zastosowane czujniki wilgotności gleby, pozwolą na podlewanie w dokładnie takiej ilości jakiej trzeba. Szczególny nacisk położony został na dobór materiałów posiadających certyfikaty raportujące ślad węglowy produktów. Działanie to pozwala na ograniczenie wpływu inwestycji na emisję CO2. Atrium Oliva uzyskało również 90% z wszystkich dostępnych punktów dotyczących ekologii i wykorzystania terenu.

Spełnienie wysokich wymagań BREEAM

Skąd wiadomo, że deweloper dotrzyma słowa? Żeby otrzymać międzynarodowy certyfikat BREEAM, inwestycja musi na każdym etapie realizacji przejść wiele analiz, konsultacji i weryfikacji, w tym: nasłonecznienia, przystosowania do zmian klimatu, energooszczędności, ekologii. Musi też zebrać odpowiednią ilość punktów, co dla budynków mieszkalnych jest dużo większym wyzwaniem, niż dla budynków biurowych. Mówiąc wprost, BREEAM potwierdza, że premium to faktyczne spełnienie wysoko postawionych wymagań certyfikacji. Oczywiście w Atrium Oliva pozostaje jeszcze wiele do odkrycia, ale o tym w kolejnych artykułach. W międzyczasie warto odwiedzić stronę www.allcon.pl

 

Image

Do dyspozycji mieszkańców Atrium Oliva będzie sauna oraz sala klubowa, a do aktywności fizycznej przyczyni się strefa fitness.

Image

Inwestycja jest położona w Gdańsku - Oliwie w jednej z najbardziej pożądanych dzielnic Trójmiasta.

Image

Atrium Oliva powstaje między malowniczymi Lasami Oliwskimi a największym na Pomorzu kompleksem biurowym Olivia Business Centre.

Image

Oprócz wysokiej jakości materiałów inwestycję wyróżniają odważne rozwiązania, jednym z nich jest wprowadzenie tężni solankowej.

Image

Dowodem zastosowania wielu ekologicznych rozwiązań jest międzynarodowy certyfikat BREEAM dla Atrium Oliva.

Image

Oprócz strefy relaksu, na terenie inwestycji zaplanowano fitness, strefę saun oraz atrakcyjną salę klubową z bilardem.