Skip to main content

Lato w sopockich
Apartamentach Bema4

Na ścianach sopockich Apartamentów Bema4 zawisły wyjątkowe instalacje – zegary z serii „Memento" autorstwa polskiego malarza współczesnego, Jarosława Kukowskiego. Wystawa dopełnia estetyczne wnętrza i jest wyrazem działań właścicieli na rzecz promocji lokalnej kultury.

Image
Halszka Gronek

Jarosław Kukowski to wybitny malarz współczesny pochodzący z Tczewa, przez krytyków sztuki zaliczany – obok Zdzisława Beksińskiego – do grona najwybitniejszy polskich surrealistów. Oprócz obrazów Kukowski tworzy również czterowymiarowe instalacje artystyczne, takie jak seria zegarów pod tytułem "Memento".

Dzieła spod szyldu „Memento” są połączeniem rzeźby, malarstwa i działających monumentalnych zegarów. Prace wystawiane były w największych galeriach i muzeach Europy, m.in w paryskim Luwrze. W czerwcu 2021 roku zegary zagościły w Sopocie – na korytarzach Apartamentów Bema4. Prestiż Magazyn Trójmiejski objął patronat medialny nad wystawą.

Apartamenty dla wymagających

Apartamenty Bema4 są położone w samym sercu Dolnego Sopotu, w pobliżu molo i plaży, w klimatycznej secesyjnej kamienicy tuż przy słynnym deptaku Monte Cassino. Doskonała lokalizacja to nie jedyny atut miejsca. Aż 22 eleganckie i przestronne apartamenty – od standardowych pokoi hotelowych po apartamenty z aneksami kuchennymi – sprawiają, że każdy znajdzie idealną opcję dla siebie.

Miejsce stworzono z myślą o klientach wymagających – ceniących bliskość tętniącego życiem kurortu, a jednocześnie pragnących odpoczynku w intymnej atmosferze i anturażu pozwalającym na relaks. Apartamenty Bema4 trafią szczególnie do osób wrażliwych na estetykę miejsca – zarówno pokoje, jak i części wspólne inwestycji zaaranżowano z dbałością o detale, nowoczesny standard i poszanowanie dla historii wnętrza.

Lokalnie i ekologicznie

Apartamenty Bema4 to także miejsce dla tych, którzy dużą wagę przykładają do promocji Sopotu i Pomorza, a zwłaszcza lokalnych twórców, marek i projektów.

– Zależy nam na tym, by wspierać sopockich przedsiębiorców, szczególnie tych, którzy tworzą w duchu „less waste”, z troską o jakość i ekologię. Chcemy promować lokalnych twórców biżuterii czy dystrybutorów unikatowych pamiątek i gadżetów z Sopotu. Staramy się w też spierać lokalne środowisko artystyczne, dlatego w przestrzeniach naszych apartamentów zawisły zegary-instalacje autorstwa Jarosława Kukowskiego – wyjaśnia Joanna Kowalkowska, Specjalistka ds. rezerwacji.

Bema4 rozwija biznes w sposób zrównoważony. Goście apartamentów nie używają jednorazowych plastikowych produktów, do zmywania naczyń korzystają z myjek konopnych, a zużyte kapsułki z ekspresu do kawy mogą oddać do recyklingu.  Na terenie inwestycji swój dom znalazło też wiele „przygarniętych” roślin doniczkowych. Nadają wnętrzom przyjaznego charakteru, wprowadzają domową atmosferę, produkują tlen i jonizują powietrze.

Właściciele przykładają uwagę także do kwestii odpowiedzialnej gospodarki odpadami. Każdy sopocki apartament jest wyposażony w kosze do segregacji, dzięki czemu odzyskanie surowców pozostawionych przez przyjezdnych jest łatwiejsze

– Jesteśmy także organizatorami #Śmieciospaceru, czyli spaceru po Sopocie połączonego ze zbieraniem śmieci. Jest to wydarzenie na stałe wpisane do harmonogramu podejmowanych przez nas działań. Podczas dwóch pierwszych edycji sprzątaliśmy sopocką plażę, a w czerwcu odbył się trzeci śmieciospacer, w trakcie którego, zbieraliśmy śmieci w lesie. Kolejne wydarzenie zaplanowane jest na wrzesień - zapraszamy!

 

Apartamenty Bema4
Generała Józefa Bema 4, 81753 Sopot
tel.: 667 004 444
email: [email protected]

Image
Image
Image