Skip to main content

Mieszkaj 
w skandynawskim stylu

Lagom w języku szwedzkim oznacza „w sam raz”. Takie właśnie będzie Osiedle Lagom powstające na gdańskim Ujeścisku. Nowy projekt Grupy Deweloperskiej Robyg czerpie z najlepszych skandynawskich trendów w archi-tekturze związanych z balansem i harmonią życia.

Image
Linia
Linia

Lagom to zespół domów jednorodzinnych – kameralnych, położonych z dala od zgiełku miasta – za których powstanie odpowiada Grupa Deweloperskiej Robyg. Po ukończeniu budowy zamieszka w nich aż 48 rodzin. Do ich dyspozycji trafią nie tylko przestronne wnętrza, ogrody i tarasy, lecz także zaaranżowana część wspólna bogata w nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania architektoniczne.

Dom w sam raz

Nazwa nowo powstającego osiedla, Lagom, w języku szwedzkim oznacza „w sam raz”. Takie właśnie maja być domy jednorodzinne Robyg, które niedługo trafią do użytku nabywców. Na gdańskim Ujeścisku, przy ulicy 11 listopada, powstaną kwatery wykończone zgodnie z ważną dla Skandynawów zasadą harmonii i balansu w życiu. Osiedle Lagom ma być ostoją zapewniającą szczęśliwe życie i idealny balans między tętniącą aglomeracją miejską, a błogą ciszą ukrytej w towarzystwie natury osady.

W przypadku gdańskiej inwestycji idiomatyczny termin „la-gom” znajdzie wyraz w funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń i zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań zapewniających komfort mieszkańcom.

– Lagom to dla nas prostota i równowaga – mówi Tomasz Milczanowski, architekt z pracowni SIM Architekci odpowiedzialny za opracowanie koncepcji osiedla. – Nasz projekt to czytelny i funkcjonalny układ wnętrz z dużymi jasnymi oknami w części dziennej i prawidłowo zaplanowaną przestrzenią części nocnej. Najważniejsza jest wygoda.

Przestrzeń i bezpieczeństwo

Metraże domów jednorodzinnych Lagom rozpoczynają się od 123 m2, a kończą na 163 m2. Co więcej, przyszli mieszkańcy inwestycji będą mogli zaaranżować swoją własną, prywatną przestrzeń na działkach o powierzchni od 161 do 327 m2. Ogrody zostały wyposażone w tarasy zadaszone drewnianą pergolą wykonaną z ekologicznej deski kompozytowej.

Każdy dom inwestycji Grupy Deweloperskiej Robyg ma być odrębnym, wyjątkowym dziełem architekta. Mieszkańcy będą czuć się komfortowo między innymi dzięki uwzględnieniu miejsca na kominek w salonie i zamontowaniu dużych panoramicznych okien zapewniających nieograniczony dostęp do światła słonecznego. Rozkład wnętrz uwzględnia miejsce na przytulny pokój dzienny z aneksem kuchennym i wyjściem na ogród, pokoje dla dzieci ze wspólną łazienką i sypialnię z garderobą i wewnętrzną łazienką. Warta wspomnienia jest także ponadpodstawowa wysokość pomieszczeń. Pokoje na parterze posiadać będą dokładnie trzy metry wysokości, a te na piętrze  – 298 centymetrów.

– Lagom to miejsce, w którym główną rolę odgrywa przestrzeń – wyjaśnia Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketingu Robyg. – Przejawia się ona w ponadstandardowych wysokościach wnętrz i w przeszkleniach, które otwierają dom na życie domowników i pozwalają, by do wnętrza wnikała zieleń z przydomowego ogrodu.

Całość osiedla – zamkniętego i strzeżonego – zagwarantuje nabywcom domów prywatność i bezpieczeństwo.

– W inwestycji zaznaczono wyraźny podział na strefy prywatne i otwarte – wyjaśnia architekt inwestycji. – Ulica dojazdowa i dojścia do budynków umożliwiające kontakt z sąsiadami i prywatne ogródki wydzielone zielenią zapewniające intymność i odpoczynek od zgiełku dnia.

Wyjątkowa przestrzeń wspólna

Otoczenie, w jakim stać będą domy Lagom, a także zewnętrzne wykończenie budynków było dla twórców inwestycji tak samo ważne jak odpowiednia aranżacja wnętrz. Architekt odpowiedzialny za powstanie projektu osiedla zadbał o estetykę elewacji i jej funkcjonalność. Ściany zewnętrzne wybudowano z uwzględnieniem technik wygłuszających. Ozdobna elewacja stworzona została na bazie malowanego tynku mineralnego, dzięki czemu jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Tak wykończone domy skrywać się będą pod skośnymi dachami pokrytymi wysokiej jakości blachodachówką, a strefa wejściowa zostanie wyposażona w efektowne oświetlenie.

Do wyłącznego użytku mieszkańców deweloper zaplanował zielony teren rekreacyjny, a dla najmłodszych lokatorów – atrakcyjny plac zabaw. Prywatna droga prowadząca przez osiedle, jak i wszystkie wewnętrzne alejki zostaną wyłożone wysokiej jakości kostką brukową. Przed każdym domem przewidziane są zewnętrzne miejsca postojowe stanowiące praktyczne uzupełnienie oferty domów z garażami. Całość osiedla zostanie oświetlona energooszczędnymi lampami LED.

– W sąsiedztwie inwestycji znajdują się piękne miejsca spacerowe, w tym Wieża Widokowa Kozacza Góra i przylegający do osiedla lasek – dodaje Anna Wojciechowska. – Komfort przyszłych mieszkańców zapewni również lokalna infrastruktura. Wszystkie codzienne udogodnienia są tu w zasięgu ręki: przystanek komunikacji miejskiej, poczta, restauracje, szkoła czy przedszkole.

Image