Skip to main content

Kameralne przestrzenie 
w hucznym Trójmieście

Pomorscy deweloperzy mają w swej ofercie inwestycje, które z racji wyjątkowego położenia stały się wysoce pożądane podczas ostatnich miesięcy i towarzyszącej im kwarantanny. Wszystkie je określić można jedną cechą: są kameralne. Mieszkać z dala od zgiełku i wielkomiejskiego gwaru, w zacisznym ukryciu i blisko natury – tego potrzeba dzisiejszym konsumentom.

Image
Halszka Gronek

Już nie mieszkalne drapacze chmur stworzone w nurcie modernistycznym, lecz niższe, bardziej kameralne konstrukcje są dziś na pierwszym miejscu wśród wymarzonych przestrzeni mieszkaniowych Pomorzan. Potrzeba ucieczki od tętniących życiem centrów miast w obszary zaciszne, skryte wśród bujnej flory, dała impuls pomorskim deweloperom do rozpoczęcia nowych inwestycji. Dziś jest w czym wybierać: gdańskie Jelitkowo bądź Siedlce, gdyńskie Chwarzno-Wiczlino lub Orłowo, a może trójmiejska prowincja? Oferta jest na tyle bogata, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Image

Willbud  - osiedle Gdynia Wiczlino

Gdynia Wiczlino to kameralne osiedle dziesięciu domków w zabudowie bliźniaczej. Każdy z lokali mieszkalnych liczy 134 lub 154 metry kwadratowe, a działki leżące bezpośrednio przy domostwach mają powierzchnię od 400 do 500 metrów.

Inwestycja powstała z myślą o tych, którzy cenią sobie spokój i ciszę, a jednocześnie chcą mieszkać w pobliżu tętniącego życiem miasta. Choć budynki skryto w sercu gęstej zieleni, osiedle jest dobrze skomunikowane, a w najbliższej okolicy mieszkańcy znajdą nie tylko apteki, szkoły, sklepy czy przystanki autobusowe, lecz także tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego z licznymi ścieżkami spacerowymi.

Image

Eurostyl - osiedle Perspektywa

Perspektywa to kompleksowa inwestycja mieszkaniowa składająca się z trzech rodzajów zabudowy: kameralnych will miejskich o podwyższonym standardzie, czterokondygnacyjnych kamienic stylizowanych na dawną zabudowę oraz wyższych budynków wielorodzinnych skrytych w głębi działki, na stoku wzgórza. Mieszkańcy inwestycji będą mogli cieszyć się dostępem do kameralnego placu i własnego osiedlowego parku ze spacerowymi alejkami.

Osiedle powstanie na styku z gdańskim Śródmieściem, co zapewnić ma łatwy dostęp do bogatej infrastruktury, licznych placówek szkolnych i medycznych, a także do bogatej oferty kulturalnej, historycznej i rozrywkowej Gdańska. Jednocześnie położenie osiedla w spokojnej części miasta, w pobliżu Parku Generała Józefa Bema, Parku Śródmieście i Hevelianum, spełni oczekiwania osób poszukujących chwili wytchnienia i relaksu na łonie natury.

Image

Invest komfort - osiedle Botanica

Botanica to kameralne osiedle nadmorskich will łączące w sobie bliskość plaży, zielonych parków i obszernego zbiornika retencyjnego z łatwym dostępem do dobrodziejstw dużego miasta i jego infrastruktury. Projekt inwestycji został stworzony w oparciu o ideę miasta-ogrodu, dzięki czemu osiedle gęsto obrasta roślinność. Z kolei zabudowa została rozplanowana na kształt płynącej rzeki, tym samym zapewniając każdemu z mieszkańców unikatowy widok na otaczający teren. Lokale mieszkalne charakteryzują się dużymi przeszkleniami, co nie tylko ułatwia wprowadzanie do wnętrz promieni słońca, lecz także pozwala na swobodne podziwianie krajobrazu.

Apartamenty liczą od 42 do 127 metrów kwadratowych i można je nabyć w konfiguracji z dwoma, trzema, czterema lub nawet pięcioma pokojami. We wnętrzach budynków znajduje się kompleks wypoczynkowy z salą klubową, siłownią, prywatnym spa i saunami. Z kolei zewnętrznej strefie relaksu towarzyszy kort tenisowy, wielofunkcyjne boisko, strefa samochodowa z warsztatem i pomieszczeniem do mycia aut, a także oryginalny plac zabaw zaprojektowany jako tor przeszkód dla najmłodszych.

Image

Hossa - osiedle Sokółka Zielenisz

Sokółka Zielenisz to wyjątkowa miejska przestrzeń otoczona zielenią i oddalona od centrum Gdyni o około 15 minut jazdy samochodem. Na osiedlu przeważa niska zabudowa ze spadzistymi dachami. Budynki podzielono na powierzchnie mieszkalne o zróżnicowanych metrażach i funkcjonalności, odpowiadając tym samym na różne potrzeby potencjalnych klientów. W ofercie są również lofty – dwupoziomowe mieszkania położone na najwyższych kondygnacjach budynków.

Tuż przy wjeździe na teren Sokółki Zielenisz skupione są osiedlowe sklepy i przedszkola, a także przychodnia, boiska i komisariat policji. Z kolei centralną część inwestycji stanowi teren rekreacyjny - Zielona Dolina zagospodarowana w formie parku, częściowo zadrzewiona i wyposażona w różnorodne sprzęty i zabawki. Na terenie osiedla znalazły się także place zabaw, linarium, tyrolka oraz strefa fitness.

Image

AB Inwestor  - osiedle Orłowo Unique

Orłowo Unique to prestiżowa inwestycja zlokalizowana w modnej, willowo-biznesowej dzielnicy Gdyni – w Orłowie. Osiedle mieszkalne składa się z dwóch kameralnych kamieniczek, których wnętrza liczą aż 3 metry wysokości. Budynki mieszczą się w głębi działki, a od ruchliwej alei Zwycięstwa oddziela je szeroki budynek biurowy. Same apartamenty są zróżnicowane – ich wielkość zaczyna się od 51,6 metra powierzchni, a kończy na blisko 136 metrach.

Niekwestionowanym atutem inwestycji jest bezpośredni kontakt dzielnicy z morzem i rezerwatem przyrody Kępa Redłowska, co gwarantuje osiedlu rzadki na skalę Gdyni bezpośredni kontakt przestrzeni mieszkalnej z plażą i bujną naturą. Mimo „dzikiego” ulokowania inwestycja wciąż znajduje się w części aglomeracji uznawanej za wysoce atrakcyjną pod względem skomunikowania i dostępu do miejskiej infrastruktury. AB Inwestor to idealne połączenie prestiżu, bliskości natury i praktycznych rozwiązań.

Image

Kaszubski Las  – pomysł na odskocznię  od miejskiej codzienności

Ci, którzy nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na zamieszkanie w nowoczesnych kameralnych osiedlach, z dobrodziejstw natury mogą korzystać w ramach wyjazdów i urlopów odpoczynkowych. Ciekawym miejscem, do którego warto uciec z hucznego miasta, jest Kaszubski Las – wyjątkowy gościniec zlokalizowany w miejscowości Ruda, bezpośrednio nad rzeką Wierzyca i nieopodal trzech jezior: Przywłocznego, Czerwonka i Kozielni.

Na inwestycję składają się dwa budynki, pod których dachami znaleźć można dwuosobowe pokoje i większe apartamenty premium. Wnętrza są jasne i wypełnione naturalnym, bielonym drewnem, tłuczonymi kamieniami, starą cegłą i wyjątkowymi meblami przygotowanymi na zamówienie. Całość dopełniają kaszubskie i kociewskie dodatki, nawiązując do korzeni miejsca i ludzi je tworzących.